Aluetoimikuntien kokoonpanot

Espoon terveyskeskuksen lääkärit ry (Ryhdistys)

pj. Annika Kolster, annikakolster@gmail.com

sihteeri Elina Karjalainen

rahastonhoitaja Riikka Kostamo (riikka.p.kostamo@espoo.fi)

Satu Ahtiluoto

Minna Halinen

Anne Salminen

Kaisa Schroderus

Katri Vilkman

sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@espoo.fi


ETELÄ-KARJALA

Tuomo Pöyry, pj. Eksote Honkaharju, poyry.tuomo@gmail.com


ETELÄ-SAVO

Helena Nukari, pj. helena.nukari@fimnet.fi

Markku Taskinen, Pieksämäen seudun th ky, markku.taskinen@pieksamaki.fi

Jarmo Lappalainen, Juvan tk, jarmo.lappalainen@juva.fi

Jouko Hänninen, Mikkelin tk, jouko.hanninen@fimnet.fi


HELSINKI, Helsingin Aluelääkäriyhdistys

Jari Lilja, pj, jari.lilja@hel.fi

Minna Ahonen, minna.ahonen@hel.fi

Johanna Anttila-Bondestam, johanna.anttila-bondestam@hel.fi

Anne Kaijasilta, anne.kaijasilta@hel.fi

Liisa Karttunen, liisa.karttunen@hel.fi

Tuuli Lehtivuori, tuuli.lehtivuori@hel.fi

Hélène Rotkirch, helene.rotkirch@hel.fi

Teija Salokietäväinen, teija.salokietavainen@hel.fi

Irina Tammenmaa-Aho, irina.tammenmaa-aho@hel.fi

Olli-Matti Valkonen, olli-matti.valkonen@hel.fi

Saara Vuorento, saara.vuorento@hel.fi


HÄME

Panu Jaakkola, Järvelä, panu.jaakkola@tiirismaaktt.fi


KAINUU

Marja Mäntymaa, pj. Kajaani, marja.mantymaa@kainuu.fi

Orvokki Lukkari, Sotkamo, orvokki.lukkari@kainuu.fi

Seppo Kallio, seppo.kallio@kainuu.fi

Satu Suorsa-Peltonen, Kajaani, satu.suorsa-peltonen@kainuu.fi


KESKI-SUOMI

Anneli Kuusinen-Laukkala, KSSHP, anneli.kuusinen@ksshp.fi

Päivi Jokiranta, Keski-Suomen seututk, paivi.jokiranta@seututk.fi

Jyrki Järvinen, Jämsän tk, jyrki.jarvinen@jamsa.fi

Minna Leppäkynnäs, Mediverkko Oy, leppakynnas.minna@gmail.com

Marita Sulkakoski

Pertti Särkkä, Jyväskylän kaupunki, pertti.sarkka@me.com

Ulla Palmu (GPF:n hallituksen jäsenenä), ulla.palmu@saarikka.fi


KUOPIO

Virve Nevalainen, pj. Lapinlahti, virve.nevalainen@lapinlahti.fi

Minna Harri-Mikkola, Leppävirta, minna.harri-mikkola@fimnet.fi

Helena Kemppinen, Mikkeli, helena.kemppinen@fimnet.fi

Liisa Pietilä, Pielaveden ja Keiteleen ktt, liisa.pietila@piekeitk.kuh.fi

Riitta Särkilahti, Siilinjärven - Maaningan th ky, riitta.sarkilahti@tk.siilinjarvi.fi

Juha Venäläinen, Kuopio, juha.venalainen@kuopio.fi


KYMENLAAKSO

Johanna Salmio, Kouvola, Johanna.salmio@fimnet.fi

Jaana Loikas, Hamina

Päivi Matsi, Kouvola, paivi.matsi@kouvola.fi

Maija Melto-Gurung, Kymijoen työterveyshuolto, maija.melto@pp.inet.fi

Liisa Taskinen, Kotka, liisa.taskinen@fimnet.fi

Minna Turakainen


LAPPI

Outi Palmén, pj. Rovaniemen tk, outi.palmen@fimnet.fi

Mari Kärkkäinen, Länsi-Pohjan shp, Mari.karkkainen@fimnet.fi

Outi Liisanantti, Inarin tk, outi.liisanantti@gmail.com

Andra Lätt, Tornion tk, andra.latt@gmail.com

Kirsi Markula, Salla, Kirsi.markula@fimnet.fi

Paula Reponen, Rovaniemen tk, paula.reponen@rovaniemi.fi

Pertti Sakaranaho, Keminmaa, pertti.sakaranaho@fimnet.fi


OULU

Leena Hakkarainen-Toivio, pj. Oulu, lht@mail.suomi.net


PIRKANMAA

Leena Kujansuu, pj., leena.k.kujansuu@gmail.com

Päivi Hämelahti, Nokian tk, paivi.hamelahti@fimnet.fi

Raija Ahonen

Mikko Kanto, Nokian tk, mikko.kanto@kolumbus.fi

Ilmari Larivuo, Tampereen tk, ilmari.larivuo@fimnet.fi

Paula Markkanen

Tero Harjuntausta, Tampereen tk, tero.harjuntausta@elisanet.fi


SATAKUNTA

Kerkko Rantanen pj. Eurajoen tk, Kerkko.rantanen@attendo.fi

Anna-Kaisa Anttoora, PoSa/Pomarkun ta, anna-kaisa.anttoora@eposa.fi

Terhi Holmström, Euran tk, Terhi.holmstrom@eura.fi

Lucy Jokela, Rauman tk, Lucy.jokela@rauma.fi

Katriina Lähteenmäki, Porin perusturva/kuntoutus- ja sairaalapalvelut, katriina.lahteenmaki@pori.fi

Tanja Reunanen, Keski-Satakunnan thky/tk-sairaala, tanja.reunanen@ksthky.fi


SEINÄJOKI-VAASA

Timo Kosonen, timo.kosonen@jikky.fi

Kaisa Anttila, Kuusiolinna Terveys Oy, kaisa.anttila09@gmail.com

Marjo Iivonen-Lahti, marjo.iivonen-lahti@6tk.fi

Väinö Mattila, vaino.mattila@netikka.fi

Jaana Takala, jaana.takala@fimnet.fi

Leena Uusitalo, Järvi-Pohjanmaan tk, leena.uusitalo@vimpeli.fi


UUSIMAA

Hanna Hakala, pj. Hyvinkään AS, hanna.hakala@hyvinkaa.fi

Heikki Onnela, Lohjan tk, Heikki.onnela@lohja.fi

Raija Tuononen, Loviisan seudun tk, raija.tuononen@fimnet.fi


VARSINAIS-SUOMI

Jukka Kuusela, pj. Kaarinan tk, jukka.kuusela@kaarina.fi

Martti Matintalo, Työkymppi Pöytyä, martti.matintalo@tyokymppi.fi

Nina Timperi, Raision tk, Nina.timperi@raisio.fi

Markku Vähätalo, Loimaan tk, vahatalo@iki.fi

Kari Wikström, Turun tk, Maaria, kari.wikstrom@turku.fi


AHVENANMAA

Tora Woivalin, Tora.woivalin@fimnet.fi