Valtuuskunnan vaalit 2018

Lääkäriliiton valtuuskunnan vaalit pidetään 21.9. – 26.10.2018.

Äänestys alkaa 21.9. klo 9.00.

PIDÄ PERUSTERVEYDEN PUOLIA SOTE-UUDISTUKSEN MYLLERRYKSESSÄ JA ÄÄNESTÄ!

Vaalilipukkeet lähetetään osoitteella

Suomen Lääkäriliitto, PL 49, 00501 Helsinki.

Mikäli haluat lisätietoa vaaleista tai muuta materiaalia, voit ottaa yhteyttä GPF:n puheenjohtajaan Jaana Puhakkaan tai Yleislääkäreiden ja yleislääketieteen erikoslääkäreiden vaalirenkaan asiamieheen Arto Virtaseen.

Lisätietoa vaaleista löydät Lääkäriliiton sivuilta.


ALTA LÖYDÄT VAALIRENKAAMME EHDOKASLUETTELON:

Ehdokkaat ovat esittelyssä Yleislääkäri-lehdessä 6/2018 (ilm. 19.9.) ja Lääkärilehdessä 38/2018 (ilm. 21.9.)

I Etelä-Karjalan, Kymenlaakson ja Päijät-Hämeen vaaliliitto
324 Harjula Terhi, Kouvola
325 Lammi Ulla-Kaija, Lappeenranta
326 Nenonen Mikko, Hartola
327 Raivio Risto, Hollola
328 Rissanen Raimo, Kotka
329 Salmio Johanna, Kouvola
330 Taskinen Liisa, Kotka
331 Teeriaho Isa, Hollola
332 Tikkinen Inga, Lappeenranta
333 Vuoria Heidi, Hamina

II Itä- ja Keski-Suomen vaaliliitto
334 Bindel Tanja, Joensuu
335 Björkstedt Eeva, Juva
336 Huttunen Eija, Savonlinna
337 Hänninen Jouko, Mikkeli
338 Kuusinen-Laukkala Anneli, Jyväskylä
339 Lappalainen Jarmo, Juva
340 Meriläinen Anu, Liperi
341 Miettinen Ville, Mikkeli
342 Suonmaa Valtteri, Kuopio
343 Taskinen Markku, Pieksämäki

III Keski- ja Pohjois-Pohjanmaan, Kainuun ja Lapin vaaliliitto

344 Auvinen Juha, Oulu
345 Jaurakkajärvi Eveliina, Taivalkoski
346 Keinänen-Kiukaanniemi Sirkka, Oulu
347 Kiukaanniemi Kirsi, Oulu
348 Kärkkäinen Mari, Kemi
349 Liimatainen Janne, Oulu
350 Lätt Andra, Enontekiö
351 Niemelä Pekka, Oulu
352 Palmén Outi, Rovaniemi
353 Reponen Paula, Rovaniemi
354 Retsu-Heikkilä Kati, Oulu
355 Riekki Marianne, Oulu
356 Röning Kaarina, Kokkola
357 Sakaranaho Pertti, Keminmaa
358 Seppinen Lotta, Kokkola
359 Stark-Heikkinen Hanna, Kemi
360 Tiihonen Liisa, Kajaani

IV Pirkanmaan, Kanta-Hämeen ja Etelä-Pohjanmaan vaaliliitto
361 Ala-Karvia Riikka, Kurikka
362 Harjuntausta Tero, Tampere
363 Hämelahti Päivi, Tampere
364 Hämäläinen Suvi, Hämeenlinna
365 Jukkola Tuomas, Pirkkala
366 Järvinen Jyrki, Kuhmoinen
367 Kahila Päivi, Tampere
368 Kankaanpää Ilkka, Jokioinen
369 Kosonen Timo, Ilmajoki
370 Kujansuu Leena, Tampere
371 Långsjö Teemu, Kangasala
372 Siitonen Anna, Tampere
373 Uusitalo Leena, Vimpeli
374 Varinen Aleksi, Tampere
375 Vesamäki Mikko, Lempäälä
376 Vessari Hannu, Tampere

V Pääkaupunkiseudun vaaliliitto
377 Ahmajärvi Kirsti, Helsinki
378 Ahtiluoto Asko, Espoo
379 Hakio Pia, Espoo
380 Heinänen Saara, Helsinki
381 Hetemaa Tiina, Helsinki
382 Hiltunen Hannu, Vantaa
383 Ihalainen Risto, Vantaa
384 Järvenpää Kaarina, Espoo
385 Kangassalo Anna-Katri, Helsinki
386 Kolster Annika, Helsinki
387 Kumpuvaara Krista, Vantaa
388 Lehtivuori Tuuli, Helsinki
389 Lilja Jari, Helsinki
390 Mustonen Sanna, Kirkkonummi
391 Puhakka Jaana, Helsinki
392 Saarelma Osmo, Helsinki
393 Saloranta Tuire, Espoo
394 Socada José, Helsinki
395 Valkonen Mikko, Helsinki
396 Valkonen Olli-Matti, Helsinki
397 Vuorma Sirkku, Helsinki

VI Uudenmaan vaaliliitto
398 Fonsén Päivi, Nurmijärvi
399 Joensuu Joonas, Porvoo
400 Kanerva Anu, Järvenpää
401 McDonald Outi, Hanko
402 Mönttinen Ari, Lohja
403 Rintala Nikolai, Tuusula
404 Salmenpohja Hanna, Lohja
405 Virtanen Arto, Vantaa

VII Varsinais-Suomen ja Satakunnan vaaliliitto
406 Arjonen Rita, Turku
407 Bergman Elina, Turku
408 Laine Merja, Paimio
409 Lindeman Jorma, Salo
410 Lähteenmäki Katriina, Pori
411 Partanen Markus, Turku
412 Rehunen Simo, Eurajoki
413 Salonen Aura, Turku
414 Salonen-Harkila Liisa, Turku
415 Vainiomäki Suvi , Turku
416 Vuorio Tiina, Turku
417 Vähätalo Markku, Turku